Процес зберігання садових меблів передбачає наступні кроки:
1. Чистка - перш ніж, так би мовити, законсервувати вуличний інвентар на зиму, варто ретельно його вичистити від накопиченого за час експлуатації бруду, пилу і т.п. Ретельно пройдіться по всім поверхням щіткою, попередньо змоченою у мильному розчині, а потім дайте їм добре висохнути. Якщо садові меблі мають текстильні деталі, зокрема, оснащені подушками, матрацами тощо, варто їх зняти, випрасувати і сховати в сухому теплому місці.
2. Вибір місця для зберігання - зазвичай такий інвентар в зимовий період часу ховають у підсобному приміщенні, наприклад, гаражі, літній кухні, веранді тощо, де він буде захищений від ймовірних опадів, різких перепадів температур і т.д. Але часто меблі немає, де сховати. Тоді є інший вихід - залишити їх на дворі, обравши найбільш сухе і захищене від вітру місце, при цьому, накрити спеціальними чохлами або наметами.
3. Застосування захисних засобів - догляд за садовими меблями залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені. Найбільш вибагливим в цьому питанні є натуральне дерево. Воно потребує постійного захисту від зовнішніх впливів, особливо високої вологості та перепадів температур. Тому варто користуватися спеціальними захисними покриттями (олією або лаком). Що стосується металевих конструкцій, то вони схильні до корозії, яку можна уникнути, використовуючи антикорозійні покриття або фарби. Пластикові меблі вважаються менш вибагливими, але й вони потребують догляду. Адже можуть з часом втрачати колір під дією сонця або схильні до механічних пошкоджень.
4. Демонтаж знімних деталей - для того, щоб було зручніше зберігати, а також уникнути негативного впливу навколишнього середовища на садові столи, стільці, парасолі, запобігти механічному пошкодженню знімних деталей, бажано їх розібрати. Зокрема, можна відкрутити та зняти ніжки, ручки, різні підставки та інші більш вразливі з’ємні елементи конструкції.